Domů / Články a návody
Výhody a garance

Zkušenosti a tradice od roku 1997

 

Individuální řešení na míru vašim potřebám a rozpočtu

 

Odborné poradenství
na info@vinylfloor.cz nebo 734 429 944

 

Možnost osobní prohlídky vzorků nabízených podlah

 

Nákup po telefonu
734 429 944
(pondělí až pátek 9.00 – 18.00)

 

90 % zboží vám dodáme do 3 dnů

 

 

Doprava po Praze zdarma

 

 

DPH 15 % při dodání zboží včetně profesionální pokládky

 

 

Doprava a platba

Možnosti dodání

 

doprava našimi dodávkami po Praze

 

 

spedice FOFR po celé České republice

 

 

osobní odběr v Praze

 

 

Možnosti platby

 


platba kartou,
rychlý převod

 

 


bankovní převod

 

 

 


dobírka

 

 hotovost

 

 
Odběr novinek

Články a návody

Jak na pokládku vinylové podlahy

Pokládka vinylové podlahy

Pokud jste se rozhodli pro koupi nové vinylové podlahy, nebo se chystáte na výměnu stávající krytiny za vinylovou a rozmýšlíte se, zdali si na její instalaci troufnete svépomocí, či raději přenecháte tuto práci profesionálům, je tento článek určený právě vám. Přehledně popisuje postupy pokládky jednotlivých druhů vinylových podlah včetně jejich úskalí. Stranou nezůstaly ani přibližné aktuální ceny podlahových krytin a instalačního materiálu i řemeslnických prací.zobrazit celý článek »

Vinylová podlaha – typy a vlastnosti

Vinylová podlaha v ložnici

Vinyl, PVC, lino. Dílce, role, plovoucí podlaha a click systém. Také se trochu ztrácíte v pojmech kolem vinylových podlah? Nezoufejte, po přečtení tohoto článku budete mít jasno, která vinylová krytina je pro vás ta nejvhodnější. Přinášíme vám přehled jednotlivých typů vinylových podlah včetně jejich typického využití, předností i omezení.zobrazit celý článek »

Návod na lepení vinylových dílců – ověřený postup

Pokládka lepených vinylových dílců

Rozhodli jste se pro podlahu z vinylových dílců a přemýšlíte, jestli její lepení ponecháte na odborníkovi, nebo instalaci zvládnete svépomocí? Přinášíme vám léty ověřený postup, který sami používáme, včetně praktických rad, tipů a možných úskalí. Díky němu pro vás bude hračkou objektivně zvážit, jestli máte potřebné vybavení a jestli přípravné práce i lepení vinylových dílců dokážete provést sami.zobrazit celý článek »

Vinylová, nebo laminátová podlaha?

Kdy je vhodný vinyl a kdy laminát?

Často od našich zákazníků dostáváme dotaz, jaké jsou největší rozdíly mezi vinylovými a laminátovými podlahami. V tomto článku se proto zaměřujeme na nejvýznamnější výhody i vlastnosti omezující použití těchto dvou druhů podlahových krytin, jejich technické parametry a také náročnost pokládky a následné údržby.zobrazit celý článek »

Kdy je vhodnější lepená vinylová podlaha a kdy plovoucí?

Plovoucí vinylová podlaha – dílce

Vybíráte vinylovou podlahu a nejste si jistí, jestli jsou pro vás vhodnější lepené dílce, nebo plovoucí vinylová podlaha? V tomto článku se dočtete, jaké jsou jejich výhody a omezení a kam se jednotlivé typy hodí.zobrazit celý článek »

Měření vlhkosti v podlaze – důležitý krok před pokládkou vinylové podlahy

Měření vlhkosti v podlaze

Základním předpokladem pro to, aby podlaha opravdu „sedla“, splnila zcela vaše očekávání a velmi dlouhou dobu si zachovala originální podobu, je suchý, pevný, stabilní a hlavně rovný povrch bez přítomnosti chemických látek či mastnoty. Důležité je také dodržení obsahu vlhkosti podkladu.zobrazit celý článek »

Kdy provést topnou zkoušku teplovodního podlahového topení?

Měření vlhkosti v podlaze

V případě, že jste zvolili pro vytápění vašeho domu či bytu, případně jednotlivých místností podlahové teplovodní topení, je před započetím jakýchkoliv podlahářských prací zcela nezbytná nátopná zkouška. Tu by měla provést firma instalující podlahové topení.zobrazit celý článek »

Návod na pokládku metrážové vinylové podlahy (PVC)

Jak položit podlahu z vinylu (PVC)

Vinyl v metráži (PVC) patří mezi nejoblíbenější podlahové krytiny, a to díky mnoha vyráběným typům, široké nabídce dekorů, nízké pořizovací ceně, barevné a tvarové stálosti, nenáročné údržbě, dlouhé životnosti a také snadné a rychlé pokládce.zobrazit celý článek »

Jak na pokládku celoplošně lepené vinylové podlahy?

Pokládka vinylové podlahy celoplošně lepené

Nejdůležitějším faktorem je odborně a kvalitně provedená pokládka s použitím kvalitních materiálů. Základním předpokladem proto je, aby vinylová podlaha opravdu v daném interiéru splnila zcela Vaše očekávání a dlouhou dobu si zachovala originální podobu, je suchý, pevný, stabilní a hlavně rovný a hladký povrch, bez přítomnosti chemických látek či mastnost. Důležitou součástí je však i následná údržba. Používáním speciálních prostředků na vinylové podlahy nejen snadno a efektivně podlahu vyčistíte, ale rovněž obnovujete její povrchovou ochrannou vrstvu, která je dána již ve výrobě, avšak časem se opotřebovává.zobrazit celý článek »

Správné čištění a údržba vinylové podlahy

Správné čištění a údržba vinylové podlahy

Vinylové podlahy patří aktuálně k nejoblíbenějším podlahovým krytinám, a to nejen pro své užitné a estetické vlastnosti, ale také díky jednoduché a nenáročné údržbě. Aby však podlaha zůstala dlouhé roky krásná, je potřeba o ni pečovat. Pravidelné správné čištění a údržba vinylové podlahy významně prodlouží její životnost a dobu, po kterou bude vypadat jako nová. Vyzkoušejte osvědčené postupy a tipy na čištění a údržbu vinylových podlah.zobrazit celý článek »

Vinylové podlahy jako ideální řešení pro každý interiér

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy rozdělujeme na vinylové podlahy v metráži, nebo-li PVC krytiny, vinylové dílce určené k celoplošnému lepení a plovoucí vinylové podlahy. Jedná se o heterogenní krytiny skládající se z různých vrstev, odlišujících se od sebe složením nebo provedením.zobrazit celý článek »

Co to vlastně jsou vinylové dílce a kde je nejlépe využít?

Luxusní vinylové dílce

Lepené vinylové podlahové dílce si najdou své místo v kterékoli části interiéru. Nejčastěji se kladou na standardní podlahové plochy, ale existují i vinylové dílce na schody. Vynikající volbou mohou být také do hodně vytížených budov, neboť dokážou vydržet i maximální tlak a neustálý pohyb lidí. Své místo tak zaujmou třeba v ordinacích lékařů, kancelářích anebo na chodbách úřadů a firem.zobrazit celý článek »