Dekorů vinylových podlah existuje mnoho. Jak vybrat ten správný?

Když si vyberete do svého domova, kanceláře, či výrobních prostor vinylovou podlahu, je to zpravidla pro neocenitelné vlastnosti vinylu. Vinyl si získává stále větší oblibu pro svou velkou odolnost proti poškození a opotřebení. Ačkoliv je kvalita podlahy pro spotřebitele prioritou, je zřejmé, že by měla nová vinylová podlaha zapadnout do interiéru či ho vyzdvihnout. Naštěstí existuje tolik druhů dekorů, imitujících nejen oblíbené dřevo, ale také například kámen, že si vybere každý. 

Podlaha je dominantou celého interiéru, proto je výběr správného dekoru neméně důležitý. Ovlivňuje vnímání celého prostoru. Podlaha patří mezi interiérové prvky, které se nevybírají často. To je také důvodem, proč lidé dávají přednost nadčasovým designem vinylových podlah. Je však více faktorů ovlivňující výběr dekoru vinylové podlahy.

Velikost prostoru a účel užívání

Do malého prostoru je vhodnější sáhnout po světlejších odstínech vinylové podlahy, bez ohledu na to, zda se jedná o dekor dřeva či kamene. Místnost s tmavým dekorem by mohla mohla působit stísněně a nepříjemně, naopak světlé odstíny ji provzdušní a opticky zvětší. Velké prostory nabízejí více možností, a to nejen tmavé odstíny dekoru vinylové podlahy. 

Do svých domovů a obydlí lidé častěji vybírají dřevěný dekor, a není to náhoda. Není žádným tajemstvím, že dřevěný vzhled dodá interiéru teplo a útulnost. Naopak komerční prostory jsou vybavené častěji vinylovou podlahou s kamenným dekorem, dekorem dlažby nebo kamene. 

Ucelený interiér

Pryč jsou dávno doby, kdy lidé měli ve svých domech v každé místnosti jinou podlahu. Takový domov působí neuceleně a chaoticky. V dnešní době radíme našim zákazníkům vybrat stejný dekor do celého interiéru. Domov v jednom dekoru, bez prahů a přechodových lišt, působí uceleně a mnohem více harmonicky. 

Dalším dobrým tipem, který dáváme našim zákazníkům při výběru vinylové podlahy, je uvědomit si, jaké mají v prostoru obložky a kuchyňskou linku. Sladění vinylové podlahy s dalšími prvky pomůže dosáhnout „dokonalého“ interiéru. 

Směr pokládky také hodně ovlivní vzhled prostoru. Podélně položená vinylová podlaha místnost opticky prodlouží, zatímco napříč položená vinylová podlaha ji rozšíří.

Chápeme, že výběr správné podlahy nemusí být vůbec jednoduchý. Naše odborné pracovníky, kteří každému ochotně poradí a pomohou s výběrem podlahy naleznete v naší vzorkovně. Vzorky vinylových podlah si můžete nejen v klidu prohlédnout, ale dokonce si je půjčit domů a vyzkoušet, jak ladí s interiérem.

Jak mohou jednotlivé dekory ovlivnit prostor?

Světlé dekory 

Jak jsme psali výše, světlé dekory jsou ideální do malých prostorů. Světlé barvy místnost prosvětlí, opticky zvětší a rozzáří. Ke světlým barvám se hodí doplňky téměř v jakékoliv barvě. Světlé vinylové podlahy lze vybírat s dekorem dubu, buku, javoru nebo jasanu.

Tmavé dekory

Tmavé dekory jsou elegantní, mnohdy až s nádechem luxusu. Hodí se nejen do velkých místností v domovech, ale také do vstupních hal, komerčních objektů nebo hotelů. Tmavý dekor vinylové podlahy nejčastěji představuje ořech, dub a kaštan. 

Šedé a zesvětlené dřevo

Vinylové dílce s dekorem šedého nebo zesvětleného dřeva si získávají stále větší oblibu, a není divu. Tento odstín se zdá být velmi univerzální a hodící se ke každé barvě či materiálu doplňků v interiéru. 

Herringbone

Tento vzor, někdy také nazývaný „rybí kost“, je novinkou v naší nabídce vinylových podlah. Na první pohled tyto vinylové podlahy připomínají kdysi tolik oblíbené parkety. Parkety jsou náročné na údržbu, musí se jednou za čas brousit a přelakovat, což u vinylu není potřeba. 

Retro styl

Do koupelen, kuchyní a na chodby je stále více oblíbený dekor retro dlaždic a „španělské“ dlažby v různých barevných odstínech. Tento dekor dlažby oživí celý prostor, ovšem ponechává si vlastnosti vinylu.

Multicolor

Vinylová podlaha multicolor kombinuje několik odstínů vinylových dílců nebo lamel. Taková podlaha je sama o sobě výrazná, další výrazné doplňky by působily kýčovitě, proto stačí doplnit interiér jednoduše a neutrálně. 

 

Pokud máte další dotazy, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám s výběrem podlahy poradíme a pomůžeme.