Co jsou SPC Rigid vinylové podlahy a čím se liší?

SPC vinylové podlahy jsou stále populárnější, ale stále se najde mnoho lidí, kteří netuší, o co se jedná. SPC je anglickou zkratkou pro stone plastic composite, tedy pro kompozit z plastu a kamene. Jedná se o mimořádně kvalitní podlahu, která je 100% vodotěsná s bezkonkurenční odolností. Využívá pokročilou technologii, která krásně napodobuje přírodní dřevo i kámen.

Jde o odolnější alternativu běžné vinylové podlahy. Charakteristické tuhé jádro je prakticky nezničitelné, díky čemuž je ideální volbou pro oblasti, kde se frekventovaně pohybují lidé, od domácností velkých rodin až po haly s velkým provozem, kanceláře a další komerční prostory. Stejně jako klasické vinylové podlahy, tak i ty SPC se využívají nejen pro funkčnost, ale také pro vzhled.

Z čeho se SPC podlahy skládají?

Samotné slovo rigid, kterým se SPC podlahy často označují, v angličtině znamená “tuhý“. Popisuje ultra pevné jádro podlahy s tuhým jádrem. Díky kompozitu kamene a plastu je vrstva jádra prakticky nezničitelná. Nepromáčkne se a zachová si svůj tvar i na nerovném podkladu.

To znamená, že můžete instalovat SPC podlahy na téměř jakýkoli stávající tvrdý povrch a pro jakýkoli objem provozu. Níže si představíme, z jakých vrstev se tyto podlahy skládají. Odolné jsou díky vrstvenému designu. Obvykle se vyrábí ze čtyř vrstev, ale to se může u různých výrobců lišit.

 • Nášlapná vrstva: Tato vrstva chrání vaši podlahu před opotřebením. Podlahy SPC jsou známé tím, že mají silnou nášlapnou vrstvu, která nabízí větší ochranu. Obvykle platí, že čím silnější je nášlapná vrstva, tím lepší je ochrana.
 • Potištěná vinylová vrstva: Stará se o vzhled, díky ní vinyl vypadá téměř identicky jako přírodní materiály.
 • SPC jádro: SPC vinyl obsahuje ultra husté, odolné jádro. Toto voděodolné jádro se nebude vlnit, bobtnat ani loupat, bez ohledu na to, jak velkému množství tekutiny ho vystavíte.
 • Spodní vrstva: Spodní vrstva je oporou podlahy. Často se dodává s předem připevněnou podložkou.

 Výhody SPC vinylových podlah

 •  Jsou 100% vodotěsné: Můžete je nainstalovat do každé místnosti s vysokou vlhkostí – do koupelny, do sklepa a kamkoliv jinam si jen vzpomenete. Jsou také ideální pro majitele firem a domácností s domácí mazlíčky.
 • Perfektní pro nedokonalý podklad: Vinylové podlahy s pevným jádrem jsou navrženy tak, aby zakryly nedokonalé podklady, které mohou mít drobné praskliny a nerovnosti. Jsou navrženy tak, aby byly instalován na jakýkoli stávající tvrdý povrch, včetně dlaždic.
 • Mimořádně odolné: Vinylová podlaha SPC je nejtvrdší a nejodolnější variantou vinylové podlahy na trhu.
 • Realistický vzhled dřeva a kamene: Tato podlaha dokáže napodobit přírodní materiály lépe než kdy předtím. Vzhled SPC je obvykle neuvěřitelně přesvědčivý a krásný.
 • Minimální údržba: Aby vaše podlaha vypadala báječně, vše, co potřebujete, je občasné vysávání a vlhký mop.
 • Žádné roztahování/smršťování: Jednou z velkých starostí je u tradičních dřevěných podlah roztahování a smršťování způsobující posun nebo vyboulení podlahy. Pevné jádro se neroztahuje ani nestahuje, ani když je přítomna vlhkost.
 • Snadná instalace svépomocí: Luxusní vinylové podlahy s pevným jádrem se snadno instalují svépomocí.

 

SPC vinylové podlahy nabízíme v provedení click, pokládka je díky tomu velmi jednoduchá a zruční lidé ji zvládnou svépomocí. Jednotlivé dílce stačí do sebe zacvaknout a tímto způsobem snadno položíte podlahu v jakékoliv místnosti.