Vinylové podlahy jako ideální řešení pro každý interiér

Vinylové podlahy rozdělujeme na vinylové podlahy v metráži, neboli PVC krytiny, vinylové dílce určené k celoplošnému lepení a plovoucí vinylové podlahy. Jedná se o heterogenní krytiny skládající se z různých vrstev, odlišujících se od sebe složením nebo provedením.

1. Vinylové podlahy v metráži (PVC)

vynikají zejména obrovským množstvím dekorů, praktičností a jsou příjemné na došlap. Nejčastěji se vyrábějí v rolích šíře 2, 3, 4 a 5 m. Novinkou poslední doby je PVC na filcu, který této krytině dodává lepší izolační vlastnosti, schopnost vyrovnávat drobné nerovnosti a v některých případech jej lze pokládat bez nutnosti celoplošného lepení. Mezi nejoblíbenější vzory PVC na filcu patří např. kolekce PVC DUPLEX Pokud sháníte vysokozátěžové PVC, můžeme vám doporučit kolekci Supreme Plus a pro výběr kvalitního bytového PVC si prohlédněte kolekci SKARA

 

2. Vinylové dílce lepené (LVT) 

Vyrábí se většinou v tloušťkách od 2 až 3 mm. Oproti PVC krytinám jsou tvrdší a proto snesou vyšší tlak, například dlouhodobě stojícího nábytku. Jejich nespornou výhodou je menší prořez při pokládce a možnost výměny jednotlivých lamel v případě poškození, je možná i kombinace několika různých dekorů v jednom prostoru. Pro inspiraci vám doporučujeme si prohlédnout kolekce vinylových dílců Moduleo Select či Moduleo Impress. Jejich nevýhodou nebo spíše vlastností je roztažnost, kterou nelze zcela odstranit, pouze minimalizovat. Proto je velmi důležité vybrat kvalitní vinylovou podlahu od renomovaného výrobce, protože v tomto případě se nevyplatí šetřit na úkor kvality. Stejně je tomu i s výběrem podlaháře a materiálů, které k pokládce používají.

 

3. Plovoucí vinylové podlahy dělíme na dva základní typy:

a) Celovinylové plovoucí podlahy jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako vinylové podlahy určené k lepení, ale jejich nosná deska je podstatně silnější (3 – 5 mm) a mohou se používat ve vlhkých prostorách, například v koupelnách, prádelnách a podobně. Spojují se mezi sebou systémem zámku click nebo lock, podobně jako u plovoucích laminátových podlah. Inspirovat se a vybírat můžete z kolekcí Moduleo Select Click nebo MULTIFLOR 55.

b) Vinylové podlahy na HDF nosiči jsou kombinací celovinylové podlahy a laminátové plovoucí podlahy. Snoubí v sobě výhody obou těchto podlahových krytin, jako je pevnost, odolnost, realistický vzhled, snadná údržba a jednoduchá instalace. Tento typ podlah můžete vybírat z kolekce Fatra Click.

 

Struktura vinylové podlahy

Struktura vinylové podlahy

  1. 1. PUR ochranná vrstva
  2. 2. Nášlapná vrstva
  3. 3. Dekorační vrstva
  4. 4. Skelné rouno
  5. 5. Podkladní vrstva
  6. 6. Spodní vrstva

 

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte na nás obrátit.