Domů / Časté otázky a odpovědi / Jde dohromady podlahové topení a vinylová podlaha?
Výhody a garance

Zkušenosti a tradice od roku 1997

 

Individuální řešení na míru vašim potřebám a rozpočtu

 

Odborné poradenství
na info@vinylfloor.cz nebo 734 429 944

 

Možnost osobní prohlídky vzorků nabízených podlah

 

Nákup po telefonu
734 429 944
(pondělí až pátek 9.00 – 18.00)

 

90 % zboží vám dodáme do 3 dnů

 

 

Doprava po Praze zdarma

 

 

DPH 15 % při dodání zboží včetně profesionální pokládky

 

 

Doprava a platba

Možnosti dodání

 

doprava našimi dodávkami po Praze

 

 

spedice FOFR po celé České republice

 

 

osobní odběr v Praze

 

 

Možnosti platby

 


platba kartou,
rychlý převod

 

 


bankovní převod

 

 

 


dobírka

 

 hotovost

 

 
Odběr novinek

Jde dohromady podlahové topení a vinylová podlaha?

Vinylové podlahoviny mají nízký tepelný odpor, který nemá prakticky žádný vliv na přenos tepla z podlahového topení. Instalace je vhodná na podlahu s teplovodním vytápěním, kdy teplota podlahy nepřesáhne 27 °C. Konkrétní informace ke vhodnosti pokládky vinylové podlahy na podlahové topení a hodnota tepelného odporu, který určuje prostup tepla podlahovou krytinou, jsou vždy uváděny v technickém listu každého materiálu. Většina výrobců podlahového topení doporučuje použít takovou skladbu podlahy, aby její celkový tepelný odpor nepřekročil 0,15 m²K/W. Čím nižší je tepelný odpor podlahy, tím je prostup tepla rychlejší a vytápění efektivnější. Například místnost, kde je podlaha s lepeným vinylem, se první den vytopí o několik hodin rychleji než podlaha v plovoucí verzi. Další dny je již podlaha prohřátá, žádný rozdíl nepociťujeme a provoz se nám neprodražuje.

V případě podlahového topení je nutné nejméně 2 dny před pokládkou snížit teplotu podlahového topení na maximálně 15 °C nebo ho úplně vypnout. Opětovné zapnutí je možné až po úplném vytvrdnutí lepidla s postupným natápěním až na úplnou provozní teplotu (maximálně 27 °C) na povrchu konkrétní podlahoviny.

Celovinylové plovoucí podlahy není vhodné instalovat na podlahové topení, a to z důvodu vysoké roztažnosti materiálu. Sami výrobci to nedoporučují.

Na elektrické i teplovodní vytápění lze instalovat vinylové dílce Thermofix a vinylové plovoucí podlahy FatraClick, RS-click a Multiflor. Tyto podlahové krytiny mají na využití elektrického vytápění atest. Pokud využíváte elektrické vytápení (zalité v betonu/anhydritu, topné rohože, topné fólie a podobně) vždy doporučujeme vhodnost vinylové podlahy a případného příslušenství konzultovat přímo s prováděcí firmou!Obecně platí, že teplota povrchu podlahy nesmí přesáhnout 27 °C. U elektrického podlahového vytápění doporučujeme, aby nebyla překročena hodnota 60 W/m².