Vážení zákazníci, od 1. září jsme upravili provozní dobu naší vzorkové prodejny. V pondělí a ve středu máme nově otevřeno od 13 do 19 hodin a v sobotu od 9 do 13 hodin. V úterý, ve čtvrtek a v pátek zůstává otevírací doba jako doposud 9.00 – 12.00 a 13.00 – 18.00.

Věříme, že vás pondělní a středeční posun otevírací hodiny nijak neomezí a prodloužení provozní doby do 19. hodiny potěší.

Domů / Časté otázky a odpovědi / Jak správně provést pokládku vinylové podlahy?
Kategorie
Výhody a garance

Zkušenosti a tradice od roku 1997

 

Individuální řešení na míru vašim potřebám a rozpočtu

 

Odborné poradenství
na info@vinylfloor.cz nebo 734 429 944

 

Možnost osobní prohlídky vzorků nabízených podlah

 

Nákup po telefonu
734 429 944
(pondělí až pátek 8.00 – 17.00)

 

90% zboží vám dodáme do 3 dnů

 

Doprava po Praze zdarma

 

DPH 15 % při dodání zboží včetně profesionální pokládky

 

 

Doprava a platba

Možnosti dodání

 

 

doprava našimi dodávkami po Praze

 

 

spedice FOFR po celé České republice

 

 

osobní odběr v Praze

 

podrobné informace o dopravě »

 

 

Možnosti platby

 

 


bankovní převod

 

 

 


dobírka

 

 hotovost

 

 
Odběr novinek

Jak správně provést pokládku vinylové podlahy?

Při pokládce PVC a vinylových podlah nesmíme podceňovat důkladnou přípravu podkladu. Podklad by měl být pevný, rovný, tvrdý, trvale suchý, čistý a hladký. PVC se dnes nejčastěji pokládá na vystěrkovaný podklad.

Než zahájíme pokládku, musíme materiál rozložit (u vinylových lamel vyndat lamely z krabice) na 24 hodin do místnosti, kde se bude instalovat, a při pokládce vinylových podlah kombinovat lamely z různých krabic. Tak se podlahová krytina přizpůsobí podmínkám prostředí, usnadní se manipulace s ní i její instalace. Pokud je nezbytné použít více pásů vinylu v metráži, musí být vždy položeny ve stejném směru. Mezi podlahovinou a stěnou ponechte mezeru (dilatační spáru) alespoň 5 – 10 mm, která se zakryje soklovou lištou, a to z důvodu roztažnosti materiálu. Ideální teplota při pokládce by se měla pohybovat na úrovni pokojové teploty, minimálně však kolem 15 °C.

Doporučujeme místnosti nepoužívat nejméně 24 hodin po dokončení instalace. Po položení a dodržení všech postupů můžete krytinu volně zatěžovat.