Vážení zákazníci, pokud si nejste jisti, jaká podlahová krytina je pro Vás ta pravá, navštivte naši novou VZORKOVNU vinylových podlah. 
Rádi Vám pomůžeme s volbou vhodného řešení a podáme Vám veškeré potřebné informace. 

Těšíme se na Vás! Tým Vinyfloor

Domů / Luxusní vinylové dílce
Kategorie
Výrobci
Výhody a garance

Zkušenosti a tradice od roku 1997

 

Individuální řešení na míru vašim potřebám a rozpočtu

 

Odborné poradenství
na info@vinylfloor.cz nebo 734 429 944

 

Možnost osobní prohlídky vzorků nabízených podlah

 

Nákup po telefonu
734 429 944
(pondělí až pátek 8.00 – 17.00)

 

90% zboží vám dodáme do 3 dnů

 

Doprava po Praze zdarma

 

DPH 15 % při dodání zboží včetně profesionální pokládky

 

 

Doprava a platba

Možnosti dodání

 

 

doprava našimi dodávkami po Praze

 

 

spedice FOFR po celé České republice

 

 

osobní odběr v Praze

 

podrobné informace o dopravě »

 

 

Možnosti platby

 

 


bankovní převod

 

 

 


dobírka

 

 hotovost

 

 
Odběr novinek

Luxusní vinylové dílce

Luxusní vinylové dílceLepené vinylové podlahové dílce si najdou své místo v kterékoli části interiéru. Nejčastěji se pochopitelně kladou na standardní podlahové plochy, ale pokud budete chtít, můžete si klidně zvolit i vinylové dílce na schody. Právě tady mohou vinylové podlahy vypadat skvěle. Vynikající volbou ale mohou být, s ohledem na frekvenci pohybu, do hodně vytížených budov. Vinylové dílce dokážou vydržet i maximální tlak a neustálý pohyb lidí. Své místo tak zaujmou třeba v ordinacích lékařů, kancelářích anebo na chodbách úřadů a firem. Velkou výhodou tohoto typu podlahy je i její rychlá pokládka. Realizovat by ji měli zkušení profesionálové. Položit si běžné vinylové podlahy ale můžete klidně i svépomocí. Pokládka vinylové podlahy se liší mimo jiné také dle toho, jestli používáte klasické lepené vinylové dílce, anebo vinylové dílce bez nutnosti lepení. V prvním případě je nezbytné opatřit si navíc ještě speciální lepidlo. Druhá alternativa je jednodušší, jelikož se jedná o samolepicí vinylové dílce. Podrobné informace k pokládce celoplošně lepených vinylových podlah najdete v našem článku Jak na pokládku celoplošně lepené vinylové podlahy? Určitě není od věci vybírat vinylové dílce podle výrobce.

Svým zákazníkům nabízíme luxusní vinylové dílce Thermofix® od české firmy Fatra, a. s. Thermofix® svou konstrukcí právem patří mezi nejkvalitnější vinylové heterogenní podlahoviny na trhu. Nášlapná vrstva je opatřena mechanickým dezénem a polyuretanovou vrstvou, která usnadňuje údržbu, zvyšuje odolnost a prodlužuje životnost. Krytina je navíc kvůli maximální rozměrové stálosti vyztužena skelným rounem. Díky uvedeným vlastnostem vám bude tato vinylová podlaha sloužit mnoho let a udrží si svou originální podobu. Samozřejmostí je využití v běžných i vytížených místnostech, v privátním i komerčním prostoru a všude výborně splní svou reprezentativní i užitnou funkci.

Výrobce poskytuje na materiál záruku 10 let. Podlahová krytiny Thermofix® má všechny mezinárodně uznávané certifikáty. Výroba i prodej jsou certifikovány dle norem ČSN EN ISO 9001 a 14001.

Vinylovou podlahu Thermofix® lze pokládat i na podlahové topení. Materiál dokonce reaguje rychleji na prohřívání než ostatní podlahové krytiny. Nabízí zajímavý vzhled a velký výběr dekorů. Vinyl na sebe může vzít podobu jakékoli imitace, barvy nebo vzoru. Vinylové dílce Thermofix® si můžete vybrat z kolekcí Wood, kdy mezi nejoblíbenější dekory našich zákazníků patří Thermofix 10105-4 Cedr světlý nebo Thermofix 10114-1 Zebrano, Stone, kde si můžete vybrat ze šikoré nabídky vzorů kamene, jako je Thermofix 15208-1 Travertin klasik, či břidlic, jako je Thermofix 15404-1 Břidlice combi rez, a z kolekce Textile, která obsahuje imitace textilních materiálů, například Thermofix 15412-2 Weave. Všechny dekory je možné kombinovat, takže můžeme vytvořit nové vzory dle přání zákazníka. Na první pohled i dotek je dnes již velmi těžké poznat, co je vinyl a co dřevo či kámen.

Přednosti

 • pružný povrch a odolnost vůči pádům předmětů a poškození
 • vysoká třída zátěže – až kolem 34/42
 • rychlá jednoduchá údržba vysáváním či vytíráním
 • rezistence proti nečistotám – povrch je totiž pokryt PU fólie, která nepropustí kávu ani ovocné šťávy
 • nevyžaduje žádné další ochranné prostředky
 • odolnost proti vlhkosti
 • odolnost proti vlivu kolečkové židle
 • velmi dobrá akustika
 • protiskluzovou úprava povrchu
 • dobrá propustnost tepla z podlahového vytápění
 • velmi dlouhou dobu si zachovává originální podobu

Vinylové dílce Thermofix® jsou vyráběny v těchto rozměrech:

 • 900 × 150 mm (imitace dřeva)
 • 900 × 300 mm nebo 450 × 450 mm (imitace kamene a textilu)

Vinylové dílce se vyrábí v tloušťkách:

 • Celková tloušťka 2,5 mm s nášlapnou vrstvou 0,8 mm
 • Celková tloušťka 2,0 mm s nášlapnou vrstvou 0,4 mm

Struktura vinylové podlahy Thermofix®

Struktura vinylové podlahy Thermofix®

 1. PUR ochranná vrstva
 2. Nášlapná vrstva
 3. Dekorační vrstva
 4. Skelné rouno
 5. Podkladní vrstva
 6. Spodní vrstva